Prožijte krásné chvíle v milé společnosti své rodiny a dobrých přátel

Talk to friends in the warmth and comfort of our luxury cottage ...

Bavte se s přáteli v teple a v pohodlí naší horské chaty…

Užívejte si atmosféry dřeva, ohně a kamene …

Dopřejte si luxus a relaxaci v horské chatě na rozhraní Krkonoš a Jizerských hor

Soukromí a klid pod vrcholky Jizerských hor

Cottage KOŘENOV

Luxury cottage for year-round accommodation

address: Kořenov 585, Kořenov, 468 49
phone: 0043 699 144 444 15
e-mail: m.vendis@hotmail.com
cze eng ger

Letní aktivity

Letní aktivity

Jizerské hory a Krkonoše jsou významnou rekreační oblastí, neboť poskytují dobré podmínky pro letní pěší turistiku (hřebenové túry i méně náročné túry a naučné stezky pro rodiny) i cyklo turistiku (dobře značené cyklostezky).

Chcete-li se vydat pěšky nebo na kole po krásách Jizerských hor a Krkonoš, bude se Vám jistě hodit přehled těch nejzajímavějších naučných stezek a cyklotras, které se v tomto kraji nacházejí.

Jizerské hory i Krkonoše navíc nabízejí širokou škálu přírodních zajímavostí a úkazů. Připravili jsme pro Vás přehled nejkrásnějších divů a zázraků, které příroda v v této oblasti vytvořila.

Nejen v letních ale i v zimních měsících lze navštívit řadu zajímavých kulturních památek. Připravili jsme pro Vás přehled těch nejzajímavějších památek v Jizerských horách a Krkonoších, které rozhodně stojí zato navštívit.

Zimní aktivity

Zimní aktivity

Jizerské hory a Krkonoše jsou významnou zimní rekreační oblastí a proto se v zimním období stávají vyhledávaným místem lyžařů, které lákají zejména upravené běžecké tratě a různorodé sjezdové terény.

Nástup na Jizerskou magistrálu je jen 1 km od chaty.

Nejbližší lyžařský vlek je jen 500 m od chaty, v okruhu 1 km jsou pak ještě další 2 vleky.

Nejbližší lyžařské středisko se všemi lyžařskými službami jako je třeba noční lyžování, umělé zasněžování nebo půjčovna lyží je v Harrachově jen 4 km od chaty.

V okruhu 10 km se nacházejí další kvalitní lyžařská střediska s veškerými výše uvedenými službami - Desná, Bedřichov, Tanvald.

Vaše děti mohou využít lyžařskou školu a naučit se základy správného lyžování, Vy zatím můžete zdokonalovat své lyžařské umění nebo si na chvíli oddychnout u šálku horkého čaje, grogu nebo svařeného vína.

Nejnavštěvovanější lyžařská střediska

 • Ski areál Harrachov nabízí komplexní lyžařské služby - noční lyžování, umělé zasněžování, půjčovnu lyží, lyžařskou školu.

 

 • Jizerská magistrála patří k nejnavštěvovanějším trasám pro běh na lyžích v České republice a v současné době je její délka asi 115km

 

 • Tanvaldský Špičák - zde můžete najít všechny stupně obtížnosti jejichž délka je přes 5km

 

 • Parlament Desná – jsou zde 4 sjezdové tratě různé obtížnosti jejichž celková délka je 2,4km

 

 • Černá Říčka – se nachází na okraji obce Desná, délka sjezdových tratí měří celkem 2,4km, možnost večerního lyžování, k dispozici je zde dětský vlek

 

 • Ski areál Rokytnice – Horní Domky – Lysá hora – Studenov - Pařez

 

Přehled všech nejoblíbenějších lyžařských středisek v Jizerských horách a Krkonoších naleznete zde.

Celoroční aktivity

Oblast Jizerských hor a Krkonoš poskytuje celoroční turistické vyžití. Nabídnout vám může širokou paletu aktivit. Navštivte tuto krásnou oblast a:

 • poznejte okolí jedinečné technické památky ZUBAČKY

 • nenechte si ujít úchvatné výhledy z místních rozhleden

 • navštivte aquapark v centru Babylon v nedalekém Liberci

7 zajímavostí Kořenova a okolí

 • Rozhledna Štěpánka ( 958 m.n.m. ) se nachází na vrcholu kopce s názvem Hvězda nad obcí Příchovice a má zajímavou historii.

 • Tesařovskou kapli postavili na počátku 20. století němečtí evangelíci jako vlastní modlitebnu a vybrali pro ni místo na vyvýšenině dnešního Tesařova.

 • Navštivte Předválečná opevnění na území obce Kořenov: úsek CH2 – Polubný – vedoucí od Václavíkovy Studánky až po Štěpánku. Najdete zde informace o opevnění Československa z let 1936.

 • Ozubnicová trať Tanvald – Kořenov - Harrachov je nejstrmější železnicí v České republice. Železniční společnost Tanvald o.p.s. se rozhodla zřídit Muzeum ozubnicové trati v Dolním Kořenově. Více informací o muzeu i o samotné trati také na www.zubacka.cz.

 • Naučná stezka Bukovec - Jizerka seznamuje návštěvníky s rozmanitostí a bohatstvím přírody i s historickými pozoruhodnostmi. Je dlouhá 6 km a můžete ji projít i s rodinou za 2 - 3 hodiny.

 • Rezervace tmy nebo-li Jizerská oblast tmavé oblohy, jak se rezervace správně jmenuje, je česko-polským projektem a vznikla v rámci Mezinárodního roku astronomie 2009.